BAY – BAYAN SANDA Gençler ve Büyükler Turnuvası

WUSHU İL SEÇMESİ ŞAMPİYONASI

BAY- BAYAN SANDA GENÇLER ve BÜYÜKLER 27-28-29 OCAK 2023

TARTI & TEKNİK TOPLANTI TARİH – SAAT
GENÇLER & BÜYÜK TARTISI : 27 OCAK 2023– 15:00
GENÇLER  BÜYÜKLER  SANDA ÖN ELEME /ELEME/ÇEYREK/YARI  MÜSABAKALARI   : 28 OCAK 2023– 09:00
BÜYÜKLER SANDA YARI VE FİNALLER MÜSABAKALARI  : 29 OCAK 2023– 09:00
SALON ADRESİ  : Bursa Osmangazi Atıcılar Çok Amaçlı Spor Salonunu Osmangazi Bursa

1-ŞAMPİYONANIN GENEL TALİMATI

Federasyonumuzun il temsilciliği 2023 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Şampiyonası ön hazırlık aşaması olan Gençler ve Büyükler Wushu Sanda Fetih Kupası 27-28-29 / OCAK 2023 tarihleri arasında yapılacak olup talimat aşağıda sunulmuştur.

2-TEKNİK TOPLANTI VE AÇILIŞ SEREMONİSİ

Teknik Toplantıya Kafile Başkanları, İdareciler, ile 2023 yılı vizelerini yaptıran Antrenörler katılacaklardır. Görevli Hakemlerin Teknik ve Seminer Sanda toplantısı 28 Ocak’da yapılacaktır. Hakemler teknik toplantıya kılık kıyafet düzenine uyumlu şekilde katılacaktır.

3-SPORCU KAYIT İŞLEMLERİ

Tartı esnasında tüm sporculardan lisans fotokopileri, sağlık taahhütnameleri teslim alınacaktır, kuşak belgesi, lisans aslı ve kimlik asılları talep etmek hakkı il temsilciliğinde saklıdır.

4-WUSHU SANDA TARTI, KURA ÇEKİMİ ve KUŞAK DURUMU

27 Ocak 2023 Cuma günü Saat: 15:00 saatinde Gençler ve Büyükler kategorisi tartıları yapılacaktır. Tartıda kilo toleransı yoktur. Tartı bitiminden sonra eşleştirmeler bilgisayar ortamında otomatik olarak yapılacaktır. Tüm kategorilerde müsabakalar eleme usulü ile yapılacak olup elenen sporcu üst tura çıkamaz. Tartı odasına İHK üyeleri Federasyon Yetkilisi Görevli Hakemler ve Görevli Doktorlardan başkası giremez. Sporcular belirtilen süre içinde kendi sıkletlerine ulaşmaları gerekir. Tartı; tartı kural ve kaideleri çerçevesinde yapılır. Belirtilen tartı saati bitiminde kilosuna erişemeyen sporcu diskalifiye edilir.

Minikler ve Yıldızlar kategorisinde yarışan sporcularda kuşak şartı aranmayacaktır. Gençler ve Büyükler Kategorisinde yarışan sporcularda Kahverengi 2 Beyaz Bant seviyesi şartı aranmaktadır.

5-MÜSABAKALARA KATILIM ŞARTLARI VE SPORCU TARTI BELGELERİ

1- Wushu Kung Fu Federasyonuna ait 2023 yılı vizeli lisans ve 1 adet lisans fotokopisi,                 

2-   T.C. Kimlik Kartı, Pasaport, Sürücü Belgesi vb. resmi kimlik,

3- Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşı olan sporcular; Pasaportlarını, Pasaport Fotokopilerini ve T.C. Kimlik Kartlarından birisini ibraz etmek suretiyle müsabakalara alınacaklardır,

4- Wushu kung fu kuşak kimlik Kartı

5- Sporcu Sağlık Muayene Taahhütnamesini Yurt içinden ve Yurt dışından katılan tüm sporcuların doldurması zorunludur (EK 2)

6 – Sporcular ad, soyad, branş ve sıkletini belirtir      tartı formlarını doldurup, doktor ve tartı hakemleri huzurunda imzalayacaktır (EK 1).

7 -İstenilen belgelerden herhangi birinin eksikliğinde sporcular müsabakaya alınmayacaktır.

Sporcular belgelerini eksiksiz doldurarak getireceklerdir.

Müsabakaya girecek sporcuların doğum tarihleri tüm ulusal ve uluslararası yarışmaları için 01- Ocak -31 Aralık takvimi baz alınacaktır.

  • 6-WUSHU SANDA MÜSABAKA RAUNT VE SÜRELERİ

Büyükler ve Gençlerde müsabaka süreleri 2 dakikadan 3 raunt ve raund araları 1 dakikadır. Katılımcıların durumuna Wushu Müsabaka Yönetmeliğine göre süre ve raundlarda Merkez Hakem Kurulu tarafından değişiklik yapılabilir.

  • 7 – İTİRAZ

Müsabakalara yapılacak itiraz müsabaka bitiminden itibaren 15 dk. içerisinde 800,00-TL. karşılığında dilekçe ile Merkez Hakem Kurulu Başkanına veya Müsabaka koordinatörüne yapılacaktır. İtirazın haklı bulunması durumunda ilgiliye itiraz ücreti iade edilecektir. İtirazın haksız bulunması halinde itiraz ücreti Federasyon hesabına gelir kaydedilecektir.

  • 8 – KONTROL MASASI

Platformda maç devam ederken maç programı listesinde takip eden üç maçın sporcuları kontrol masasında hakemler tarından teçhizatları kontrol edilmiş kask çene tarafından bantlanacak. (Raunt aralarında zaman kaybı olamaması için kaskı arka kısmından açılacaktır.) Eldivenler hakem kontrolünde giydirilecek, bilekten bantlanacak ve paraflanacaktır.

  • 9 – KILIK KIYAFET, KORUYUCU MALZEMELER ve UYARILAR

Tüm sporcular yanlarında kugi, kask, dişlik, eldiven, göğüs koruyucu, bandaj, bulundurmak ve giymek zorundadırlar. Sporcular müsabakaya eksik malzeme ile iştirak etmeyeceklerdir. Eksik malzeme ile platforma çıkan sporculara 60 saniye süre tanınacak olup bu süre içerisinde malzemesini tamamlamadığı takdirde müsabakadan diskalifiye edilecek olup bu konuda yapılacak itirazlar kabul edilmeyecektir. Müsabakada kullanılan Eldivenler 65 kg ve altı baylar ve tüm kilo kategorisindeki bayanlarda (8) Oz, 70 Kg ve üstü Erkeklerde ise 10 Oz olacaktır. Köşelerin rengine göre – Kırmızı ya da Mavi olacak şekilde aşağıda ki ekipmanlar zorunludur;

Kask, dişlik, bandaj, eldiven, safeguard, göğüs koruyucu, tişört, kugi, dubok, kaval koruyucu, ayak koruyucu (Ful teçhizatlı)

1- Gözlük, kontak lens ve takma dişler

2 -Yüzük, küpe, kolye ve bileklik gibi her tür takı ile müsabakalara katılması yasaktır. 3- Yaralı yada engelli şahısların yarışmaya katılmalarına izin verilmeyecektir.

Büyükler ve Gençler kategorisinde Diş teli takılmış sporcular, diş doktorlarından Wushu Kung Fu (Sanda – Light Sanda) müsabakası yapmasında sakınca yoktur kaşeli ve ıslak imzalı onayın aslını tartı esnasında ibraz etmeleri halinde müsabakalara katılabilir, tüm kategorilerde bandaj zorunludur.

UYARI

Bu kurallara uyulmaması yarışmacının yarışmadan diskalifiye olması anlamına gelecektir.

10 – MÜSABAKADA KULLANILACAK KILIK KIYAFET ŞEKLİ

1-) Erkekler diz altı siyah taytın üstüne kendi şehir renklerinden oluşan yada ortak karar aldıkları bir şort rengi ile müsabakalara çıkabilirler.

Sanda Dalında Bayan Sporcuların Kılık Kıyafet şekilleri resimde görüldüğü şekildedir

Sanda Dalında Bay Sporcuların kılık Kıyafet Şekli resimde görüldüğü şekilde olacaktır. Şortun Altında dizin altına kadar siyah Tayt veya Kendi Köşe renginde tayt olacak şekilde olacaktır.

  • 11-DERECEYE GİREN SPORCULAR

Müsabakalar sonucunda ilk üç 1,2,3,3 dereceye giren sporculara madalya verilecektir. Sporcular madalya törenine spor ayakkabısı ve eşofmanla çıkmak zorundadırlar. Kategorisinde tek kalan sporcular dereceye giremeyecektir.

  • 12-GENEL KURALLARI

Antrenörler köşelerde görev yaparken Federasyon tarafından verilen kendilerine ait 2023 yılı vizeli Akreditasyon kartını takmak zorundadırlar.

TSK Gücü, Jandarma Gücü ve Sahil Güvenlik Akademisi sporcuları, müsabakalara katılmalarında sakınca yoktur yazısı ve Wushu Kung Fu Federasyonu’na ait 2023 yılı vizeli lisansı ile Şampiyonaya katılabileceklerdir.

Antrenörler ve sporcular hiçbir şekilde ulusal müsabakalarda formalarına ay yıldız takamayacak, Türkiye yazısı olan eşofman giyemeyeceklerdir. Milli takımı simgeleyen hiçbir amblem bulunduramayacaklardır. Antrenör şapka, terlik, şort atlet ile sporcuların köşelerine çıkamazlar. Müsabakalara katılan tüm sporcular genel Wushu Kung Fu sporcu kıyafeti dışında hiçbir kıyafetle müsabakalara katılamazlar. Müsabakalara katılan tüm hakem, idareci, antrenör ve sporcular Federasyonca belirlenen kılık – kıyafet talimatına uyacaklardır. Aksi davranışta bulunanlar Disiplin Kuruluna sevk edilecektir.

Müsabaka esnasında sportmenlik dışı davranışta bulunanlar ile gereksiz itirazlarıyla hakem ve görevlilere gayri ahlaki davranışlarda bulunan, müsabakaların ahengini bozan idareci, antrenör ve sporcular, Federasyon Disiplin Kuruluna sevk edileceği gibi, şampiyonadan da ihraç edilebilecektir. Wushu Kung Fu Bursa şampiyonasında Doping kontrolü yapılabilir. Dopingli bulunan sporcular Disiplin kuruluna sevk edilecektir.

Yarışmalar Wushu Müsabaka kurallarına göre yapılacaktır.

Müsabakalarda erkek sporcular erkek Antrenör nezaretinde, bayan sporcular bayan Antrenör nezaretinde yarışmaya çıkacaklardır.

  • 13-SANDA KURALLARI

Sanda müsabakalarında “Wushu Müsabaka Yönetmeliğinde” yer alan tüm kurallar geçerlidir.

  • 14-MÜSABAKA KONTENJANI

Her kulüp istediği sayıda sporcuyla yarışmalara katılabilir.

Her gün bitiminde madalya töreni yapılacaktır.

Reglamanda yer almayan konularda “Türkiye Wushu Kung-Fu Federasyonu Bursa İl Temsilciliği” yetkilidir.

İsa ARSLAN

TÜRKİYE WUSHU KUNGFU FEDERASYONU BRANŞLARI BURSA İL TEMSİLCİSİ

İRTİBAT: 0532 735 8893

Sporcu tartı formunu indirmek için bağlantıya tıklayın…

27-28-29 OCAK 2023 WUSHU İL SEÇMELERİ ŞAMPİYONASI BAY BAYAN SANDA GENÇLER VE BÜYÜKLER REGLAMANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir